MEZISKELNÍ (INTEGROVANÁ) ŽALUZIE SCREENLINE®

INTELIGENTNÍ OKNO

ENERGIE - ČISTOTA - NÁVRATNOST - SPOLEHLIVOST

STABILNÍ VYSOKOPEVNOSTNÍ EXTRUDOVANÝ ALU RÁMEČEK

TEPLÝ NEREZOVÝ RÁMEČEK PRO PŘERUŠENÍ TEPELNÉHO MOSTU

TROJSKLO CLEARVISION® S DVOJÍM POKOVENÍM PLANIBEL® LOW-E TRI

INTEGROVANÁ MEZISKELNÍ ŽALUZIE SCREENLINE®

Tlak spotřebitelů klade na výplně stavebních otvorů (tj. okna a dveře) stále náročnější a náročnější požadavky. Vývoj v tomto oboru za poslední dobu zaznamenal téměř revoluční posun. Pokrok směřuje ke stále vyššímu komfortu, delší životnosti a zejména energetické úspornosti. Společnost RI OKNA a.s. tento trend svými výrobky nastolila a pokračuje v jeho rozšiřování ve všech výrobních spektrech: výsledkem, který bude v budoucnu jen obtížně překonatelný, je inteligentní okno, opravdové srdce Vašeho domova!


Meziskelní (integrovaná) žaluzie SCREENLINE® - INTELIGENTNÍ OKNO. Meziskelní (integrovaná) žaluzie SCREENLINE® - INTELIGENTNÍ OKNO.

INTELIGENTNÍ OKNO

umožňuje energii nejen šetřit, ale dokonce její tok aktivně řídit i přes zasklení, a to směrem dovnitř i ven. Závisí jen na ročním období, světelných podmínkách a uživatelově požadavku na komfort. Všechna roční období od jara až do zimy mají u inteligentního okna svou důležitost. V každém ročním období se inteligentní okno chová jinak a energii buď šetří, anebo získává. S maximální dosažitelnou efektivitou, kterou nelze srovnat s  doposud známými systémy slunečních kolektorů, využívá nejsilnější přírodní zdroj energie - sluneční záření.

NÁVRATNOST INVESTICE

Poprvé si můžete jednoduše spočítat návratnost investice vložené do inteligentního okna. Pokud do něj investujete, nemusíte řešit náklady na klimatizaci!

INTELIGENTNÍ OKNO = SOLÁRNÍ KOLEKTOR

Nejjednodušší, nejlevnější a nejdostupnější - řeší protichůdné požadavky kladené na okno v různých ročních obdobích. V zimě maximalizuje průchod sluneční energie dovnitř, v létě naopak průchod tepla dovnitř nedovolí, čímž udržuje tepelnou pohodu a velmi šetří či zcela eliminuje náklady na klimatizaci.

Meziskelní (integrovaná) žaluzie SCREENLINE® - INTELIGENTNÍ OKNO. Meziskelní (integrovaná) žaluzie SCREENLINE® - INTELIGENTNÍ OKNO.

INTELIGENTNÍ OKNO TVOŘÍ TŘI ZÁKLADNÍ PRVKY:

1.

Superčiré trojsklo Clearvision® opatřené nejmodernějším pokovením Planibel® TRI (prostupnost světla Lt = 73%) spojuje optimální izolační vlastnosti a vysoké zisky ze sluneční energie dopadající na okno. Propouští maximum sluneční energie, která zadarmo vytopí obytný prostor.  Je vhodné pro použití v běžných i pasivních či nízkoenergetických domech. Solární faktor g (viz níže) dosahuje hodnoty až 63%.

2.

Integrovaná meziskelní žaluzie SCREENLINE® umístěná uvnitř izolačního skla eliminuje prostup slunečního záření do interiéru přes skleněnou výplň až na 12%. Běžnou žaluzií takového efektu regulace nelze docílit, protože ta zabraňuje pouze prostupu světla, nikoli prostupu tepla. SCREENLINE® disponuje jedinečnou a opravdu úžasnou vlastností, kterou je bezúdržbovost! Samozřejmě při současném zachování všech dalších výhod (životnost, lehká ovladatelnost, barevná stálost a další).

3.

Vyspělý PVC nebo hliníkový rám je u všech vyráběných oken k dispozici v tradičně širokém sortimentu a kvalitě typické pro RI OKNA®.

PRINCIP FUNKCE POKOVENÍ V IZOLAČNÍM SKLE

Princip funkce pokovení v izolačním skle.

OPTIMÁLNÍ ZASKLENÍ DNEŠKA

je definováno regulovatelným faktorem g a co nejnižším faktorem tepelného prostupu celého okna Uw (Ug je pak faktor tepelného prostupu udávaný  pro skleněnou výplň a většinou je vždy příznivější než faktor Uw). Důraz dnes nelze klást jen na co nejlepší izolační vlastnosti skla, ale na množství energie, které můžeme při průchodu sklem optimálně regulovat.

Optimální zasklení dneška.

PRINCIPY A FUNKCE INTELIGENTNÍHO OKNA

Sklo použité při zasklení oken charakterizují dva základní faktory:

Ug - součinitel prostupu tepla pro skleněnou výplň okna (v zimě i v létě je žádoucí co nejnižší hodnota); např. Ug pro trojsklo má hodnotu 0,7. Tato veličina udává izolační schopnosti skla a lze říci, že dnes jsou izolační schopnosti skel na pomyslném vrcholu poměru ceny a užitné hodnoty. Další zlepšení je možné, ale za cenu skokového zvýšení výrobní ceny skla.

g - solární faktor neboli schopnost propouštět sluneční záření (na rozdíl od izolační schopnosti skla je v zimě žádoucí co nejvyšší propustnost, v létě naopak co nejnižší). Příklad: hodnota g = 0,48 (standardní pro běžné izolační trojsklo) udává, že přes sklo projde 48% sluneční energie. Svou podstatou jde o energetický zisk.

Principy a funkce inteligentního okna.

ENERGIE DOPADAJÍCÍ NA 1m2 OKNA V PRŮBĚHU ROKU

(jižní orientace, množství v kilowatthodinách - kWh)

Množství sluneční energie, které projde přes izolační sklo okna, je závislé pouze na solárním faktoru skla g. Inteligentní okno umožňuje tuto energii maximálně využít v zimě a její nežádoucí část (mající za následek přehřívání vnitřních prostorů) v létě odstranit. V souvislosti se změnami klimatu - bez ohledu na faktory, které ho způsobují - lze do budoucna počítat se zvýšeným množstvím teplých a slunečných dnů nejen v létě.

Energie dopadající na 1 m2 okna v průběhu roku.

ENERGETICKÁ BILANCE

Určuje, kolik energie a jakým směrem projde sklem za sledované období, tedy skutečné energetické (a nejen izolační) vlastnosti okna.

Energetická bilance.

Princip funkce izolačního skla.

Prostup slunečního tepla běžnou žaluzií.

Prostup slunečního tepla meziskelní žaluzií SCREENLINE®.

SCREENLINE®

Ztělesňuje čistý styl, eleganci a vyspělou technologii. Stínící systémy pro izolační skla jsou k dispozici v široké škále výrobků pro všechny oblasti použití. Žaluzie SCREENLINE® zvyšují komfort v každém prostředí nejen doma, ale i v kancelářích a jiných veřejných budovách.

PRINCIP FUNKCE

Integrované žaluzie SCREENLINE® jsou vloženy do meziprostoru izolačních skel a ovládají se dvojicí patentovaných rotačních magnetů přes izolační sklo. Izolační sklo je netknuté a neztrácí tak své vlastnosti.

NEJVĚTŠÍ PŘEDNOSTI

Těsnost izolačního skla s integrovanou (vloženou) žaluzií SCREENLINE® je stejná jako u skla bez žaluzie. Zajistí čistotu bez jakékoli údržby, protože uvnitř skla se neusazuje špína a prach a současně nehrozí poškození vnějšími vlivy. Při výrobě se používají odolné materiály zaručující neměnné mechanické vlastnosti. Integrované žaluzie SCREENLINE® skvěle regulují intenzitu světla a tepelného záření. Jedinečnou vlastností žaluzie SCREENLINE® je životnost, která se minimálně vyrovná životnosti okna jako celku. Nabízená barevná škála odstínů je nyní tvořena devíti základními  barvami, jež jsou náročně testovány pro pro použití uvnitř izolačních skel.

Meziskelní (integrovaná) žaluzie SCREENLINE® - INTELIGENTNÍ OKNO. Meziskelní (integrovaná) žaluzie SCREENLINE® - INTELIGENTNÍ OKNO.

OBLASTI POUŽITÍ

Integrované žaluzie SCREENLINE® jsou vhodné do všech typů oken (tzn. do izolačních dvojskel i trojskel) a kromě toho i do velkorozměrových vnitřních příček. Nejlépe se uplatní především tam, kde jsou na stínící prvky kladeny vysoké funkční i architektonické požadavky na bezprašnost, odolnost proti poškození a kvalitní optické oddělení prostoru.

POŽADAVKY NA VLASTNOSTI SKEL V RŮZNÝCH ROČNÍCH OBDOBÍCH

Ug - součinitel prostupu tepla

( = úspora topení)

g - solární faktor udávající množství oknem propouštěného slunečního záření (tepla) v %

( = úspora chlazení - klimatizace)

 

  LÉTO ZIMA
Ug
g    

Integrovaná žaluzie umožňuje vylepšit celkovou energetickou bilanci budovy díky možnosti regulace energetických vlastností skla.

 

 

OVLÁDÁNÍ

Patentovaný systém ovládání integrované žaluzie SCREENLINE® pomocí dvou rotačních magnetů. Jeden magnet uvnitř skla a jeden na vnější straně umožňují ovládání žaluzie přes izolační sklo bez jakéhokoli narušení jeho těsnosti. Vnější odnímatelný ovladač v elegantním designu téměř nenarušuje výhledovou plochu. Žaluzii lze naklápět i vytahovat!

Ovládání.

POUŽITÉ MATERIÁLY

Splňují náročné požadavky kladené na žaluzie v izolačních sklech. Komponenty jsou průběžně testovány v celém procesu výroby ve vlastních laboratořích výrobce. Veškeré evropské certifikace jsou k dispozici.

BARVY LAMEL

Devět barev s NON-FOGGING úpravou laku pro použití v izolačních sklech. Barvy ostaních komponentů uvnitř skla jsou shodné s barvou lamel. Standardní barvy jsou bílá, stříbrná briliantová, krémová a zelenkavá.

        

Upozornění společnosti RI OKNA a.s.:

Při montáži otvorových výplní dodávaných s izolačními dvojskly, trojskly a žaluziemi je nutno dodržovat optimální režim větrání a výměny vzduchu v návaznosti na objem vzduchu a vlhkost v interiéru obytného prostoru!

JAK SPRÁVNĚ VĚTRAT

Zabránění vzniku plísní

Kondenzace vlhkosti v obytných místnostech byl pojem dříve neznámý. Před první ropnou krizí, která iniciovala vznik prvních předpisů na ochranu tepla (např. v Německu počínaje listopadem 1977), se doslova vyhánělo teplo okny ven. Původní okna kladla proudění vzduchu minimální odpor. Všichni si jistě dobře vzpomínáme na stará „paneláková okna“, která v létě tak dobře větrala, záclony se příjemně vlnily v letním vánku, ale v zimě jsme nevěděli, čím vším okna obložit, abychom udrželi alespoň trochu tepla v domácnosti … Za tohoto stálého proudění vzduchu se vlhkost v obytném prostoru nedá udržet. S příchodem oken moderní konstrukce nastal konec „průvanu“. Kromě pocitu pohody tuto skutečnost pozná každý majitel nových oken již na prvním účtu za teplo. Náhle se však objevil v domácnostech nový fenomén - kondenzace vlhkosti na zasklení, vznik plísní a zhoršení vnitřního klimatu. Do popředí se dostal význam větrání, jehož úlohou je vlhký vzduch z obytných místností vyměňovat za sice chladnější, ale podstatně sušší venkovní vzduch.

Princip větrání

Snižování vlhkosti není jediným úkolem moderního větrání. Pro uživatele bytu je důležitá určitá kontinuální výměna vzduchu.

K tomu je potřeba splnit určitá kritéria:

REGULACE VLHKOSTI V BYTĚ

- obnova vydýchaného vzduchu

ODVEDENÍ ZÁPACHU A ŠKODLIVÝCH LÁTEK

- regulace teploty

- zabezpečení přívodu vzduchu pro případné spalování (sporák, kotel)

- způsoby větrání

V podstatě je potřeba rozlišovat dva způsoby větrání:

PŘIROZENÉ VĚTRÁNÍ

- spárové větrání

- větrání oknem

- větrání šachtou

NUCENÉ VĚTRÁNÍ

- odvětrávací zařízení

- klimatizace

Způsoby větrání.

RI
RI
RI
RI
RI